KUD Transformator in KUD Ljud vabita:
DELAVNICA BUFONSKEGA GLEDALIŠČA
Na dvodnevni delavnici bodo udeleženci spoznali osnovne principe bufonskega gledališča, ki temelji na fizični zasnovi likov – bufonov. Bufoni so groteskna bitja z neukrotljivo naravo, ki bivajo v konfliktu z družbenimi sistemi. Poosebljajo lik anti-heroja, zavračajo družbene hierarhije in pravila, ne poznajo morale in brezsramno vstopajo v polje tabujev, zaradi česar jih družba postavlja na obrobje. S svojo inteligenco, zajedljivo ironijo, cinično parodijo in sarkazmom postavljajo svet na glavo in družbi nastavljajo ogledalo, kar vedno okronajo s svojim dvoumnim nasmeškom.
*Delavnica se bo izvajala v zaprtem prostoru, razen zaključne gledališke intervencije v javnem prostoru, zaradi česar je potrebno izpolnjevanje pogoja PCT.
VSEBINA:
-vaje za ozaveščanje telesa
-fizična priprava telesa na transformacijo v groteskno telo
-razvijanje dinamike groteskne igre
-razumevanje in raziskovanje sveta bufonov
-gledališka intervencija bufonov v javnem prostoru
CILJNA SKUPINA:
Gledališko predznanje ni obvezno. Zaželena je odprtost za raziskovanje in ustvarjalno izražanje skozi gib ter pripravljenost na igranje in eksperimentiranje z določeno mero samoironije.
KDAJ:
Sobota, 26. februar 2022 – 10:00-14:00
Nedelja, 27. februar 2022 – 10:00-14:00
KJE:
Ljubljana (točna lokacija bo udeležencem sporočena naknadno)
Prijave odprte do 24.2. na transformator.toslo@gmail.com
Prijavnina: 35,00 EUR
O MENTORICI:
Nina Vombergar aktivno deluje na področjih fizičnega gledališča, gledališča zatiranih, improvizacijskega gledališča, performansa in sodobnega plesa. Svoje znanje je pridobivala pri več kot 70 mentorjih v Sloveniji in tujini, leta 2018 pa je diplomirala iz fizičnega gledališča na Atelier für physisches Theater (International School for Movement Acting) v Berlinu. Svoje znanje je kot mentorica gledaliških delavnic do sedaj delila v okviru različnih projektov in festivalov v Sloveniji, Angliji, Avstriji, Nemčiji, na Madžarskem in v Romuniji. Kot gledališka ustvarjalka in magistrica sociologije pri svojem delu združuje uporabo gledaliških metod z družbeno aktualnimi tematikami.