KUD Transformator
    • PRODUKCIJE
    • IZOBRAŽEVANJA
    • NE-FESTIVAL / NON-FESTIVAL
    • SODELOVANJA
    • KONFERENCA GZ
    • MAGDALENE KRIVOPETE
    • ZALOŽNIŠTVO
    • O NAS
    • Search
    • Menu

    8. MEDNARODNI NE-FESTIVAL GLEDALIŠČA ZATIRANIH // 8th INTERNATIONAL NON-FESTIVAL OF THE THREATRE OF THE OPPRESSED

    Letošnji kreativni in izobraževalni ne-festivalski angažma je povzet v geslu “Duh časa”. Ta je posebej ostro zarezal v tkivo civilizacije s privajanjem na virusno krizo, ki je hkrati odkrila, kje vse družba gnije in trohni. V nepričakovanih in zahtevnih časih pa lahko zadiši tudi po spremembah – ekonomska neenakost, kratenje osnovnih človekovih pravic, okoljska kriza, interes kapitala pred dobrobitjo človeštva so nekateri izmed duhov 21. stoletja. Duhov se ne smemo bati. Potrebno jih je poiskati, spoznati, nasloviti in z angažmajem sooblikovati svet in čas, ki jima pripadamo.

    Ne-festival gledališča zatiranih problematike išče in najde – z delavnicami, predstavami in spremljevalnim programom, ki vzpostavljajo prostor debate in omogočajo skupno iskanje rešitev za bolj solidarno ter ljudem in okolju prijaznejšo družbeno ureditev.

    ENG

    This year the topic of the creative and educational engagement of the Non-festival can be summarised in the motto ‘Zeitgeist’. This became obvious as the adaptation to the virus crisis sharply cut into the tissue of our civilisation and disclosed the many festering and rotting corners of our society. However, such unexpected and trying times can also bring about change – economic inequality, encroachment of basic human rights, environmental crisis, placing the interest of capital before the wellbeing of humanity – these are just some of the ghosts of the 21st century. We should not fear these ghosts, however. We need to seek them out, get to know them, address them and co-create the world and time we belong to through our engagement.

    Non-festival of Theatre of the Oppressed seeks out and addresses such issues – through workshops, performances and accompanying programme which open up a space for discussion and allow for a communal search for solutions to increase solidarity and create a social order more amiable to people and the environment.

    Page 1 of 212

    V medijih

    Večer, 29. 7. 2020

    SI21, 23. 7. 2020

    Dnevnik, 30. 7. 2020

    MMC RTV, 5. 8. 2020

    Dostop, 3. 8. 2020

    Sigledal

    Sigledal

    Dnevnik, 30. 7. 2020

    Mlad.si, 27. 7. 2020

    STA, 5. 8. 2020

    CNVOS, 18. 6. 2020

    MMC RTV, 5. 8. 2020

    Delo, 5. 8. 2020

    Delo, 7. 8. 2020

    KUD Transformator vabi na Ne-festival gledališča zatiranih 2020

    PRIJAVA (!) POLNO // APPLICATION FORM (!) SOLD OUT

    Pomembne informacije // Important information

    English below.

    SLO

    [VSA MESTA NA DELAVNICAH SO ZAPOLNJENA]
    Gornji Grad leži v dolini med gorami, zato so lahko noči tudi sredi poletja dokaj hladne. Poleg kreme za sončenje, sandalov, kratkih hlač in slamnikov ne pozabite prinesti toplih oblačil za zvečer, pa tudi dežnika ali pelerine, če bo slučajno deževalo. Gornji Grad leži sredi neokrnjene narave in želimo si, da bi tako tudi ostalo. Zato zagovarjamo življenje v skladu z naravo. Kljub temu pa zaradi posebnih razmer, v katere nas je epidemija pahnila, naprošamo vse udeleženke_ce, da s seboj prinesejo zaščitne maske, razkužilo in repelente proti klopom in komarjem.

    • (!) S seboj imejte masko, razkužilo za roke, repelent proti klopom in komarjem.
    • Prinesite pulover ali jopo za večere, ki so lahko dokaj hladni.
    • Prinesite s sabo svoj krožnik, skodelico in pribor, da se izognemo kupom odpadnega plastičnega posodja.
    • Ne pozabite kopalk, saj je v bližnji rečici čudovit tolmun, kjer se lahko osvežite.
    • Stvari spravite v plastično vrečko, da jih zavarujete, preden jih spravite v nahrbtnik. Smeti odlagajte v vreče za smeti in ločujte odpadke.
    • Čez reko v mestu je trgovina, kjer lahko kupite sadje, prigrizke in pijačo.

    Pazite nase in na druge. Vsi bi se radi imeli lepo zato moramo paziti drug na drugega. Nenazadnje, s sabo prinesite dobro voljo in proaktivnosti, saj na Ne-festivalu vsi sodelujoči soustvarjamo vse aktivnosti po principu aktivne participacije temelječe na skupnostnem delu.
    Pridržujemo si pravico do spremembe programa.



    ENG

    [ALL SPOTS FOR WORKSHOPS ARE FULL]

    Gornji Grad lies in a valley among mountains, so even in the peak of summer nights can get cold. Be sure to bring enough warm clothes for evenings, as well as sunblock, flip-flops, shorts and sunhats. Just in case it rains also bring  some wet weather gear too. Gornji Grad lies amidst beautiful nature and we would like to keep it this way. So we promote living in harmony with nature. Because of this year’s specific circumstances regarding corona virus epidemic, we kindly ask all participants to bring protective masks, disinfectant, and tick and mosquito repellents.

    • (!) Bring a protective face mask, disinfectant, mosquito and tick repellent.
    • Bring your own plate, cup and utensils in order to avoid piles of waste plastic dishes.
    • Warm jumper and a jacket for the evening as it can get a little colder at night.
    • Bring swimwear as there is a lovely swimming spot at a nearby river and it is really refreshing to take a dip in it on a hot summer day.
    • Pack your things into a plastic bag before putting into rucksack to keep them protected. Use the recycling trashbags and sort your waste.
    • There is a shop in the town of Gornji Grad just across the river where you can get fruit, snacks and drink.

    Take care of yourself and of each other.  We all want to have a great time, and looking out for your friends and other people around you can help to keep us all safe. Finally, bring a positive and proactive attitude. In the Non-festival all participants co-create all activities according to the principle of active participation based on communal work.

    Delavnice // Workshops

    English below

    SLO

    [VSA MESTA NA DELAVNICAH SO ZAPOLNJENA]
    Pridržujemo si pravico do spremembe programa.

    Jaša Jenull: Ulične akcije (umetnost aktivizma & aktivizem umetnosti)
    6.-8. 8. 2020, dopoldan

    Na delavnici se bomo seznanili z nekaterimi osnovnimi principi in uporabnimi mehanikami intervencij in umetniških akcij v javnem prostoru. Delavnice bodo združevale praktične vaje in preizkuse v javnem prostoru Gornjega gradu s teoretično analizo ciljev in sredstev uličnega delovanje. Nekatera izmed področij, ki se jih bomo dotaknili so: uporaba konkretnega prostora, interakcija z publiko, delovanje v skupini, žive metafore, telo kot sporočilo, povezovanje “vzvišenih konceptov” z “banalnimi realnostmi” in mehki terorizem.

    Jaša Jenull (playthecity.org) je diplomiran gledališki režiser, ki je leta 2008 iz alternativnega gledališča odkorakal na cesto in začel ustvarjati kar tam. S svojimi interaktivnimi  gledališkimi dogodki je kršil ustaljene norme in pravila že v preko 40-ih državah sveta. V prostem času so-organizira kolesarske dogodke in državne vstaje.


    Birgit Fritz: Duh strahu
    6.-8. 8. 2020, popoldan

    Boal je gledališče poimenoval za borilno veščino. Policaji v glavi so ena stvar, strah v kosteh pa je nekaj čisto drugega. Kako lahko sredstva transformativnega gledališča uporabimo v borbi z neznanim? Krišnamurti pravi, da obstaja le dvoje čustev: strah in ljubezen. Je res tako? V gledačlišču gre za pripovedovanje zgodb. Čustva so vpisana vanje. Če se hočemo spopasti s strahom, moramo izbrisati svoje zgodbe – in kdo bomo potem? Kaj nas lahko osreči, za kaj smo hvaležni? Lahko to postane vir strasti, da ponovno najdemo moč za nov začetek?

    Birgit Fritz (birgitfritz.net), rojena na avstrijskem koroškem, je avtorica knjige InExActArt – The Autopoietic Theatre of Augusto Boal: a Handbook of Theatre of the Oppressed Practice. (NeEksAktNa umetnost – avtopoetsko gledališče Augusta Boala: priročnik za prakticiranje gledališča zatiranih. Ima dolgoletne praktične izkušnje z gledališčem zatiranih, je dramska terapevtka, učiteljica metode feldenkrais, članica ISIRRI in soustanoviteljica organizacij TDU-Wien ter Forumtheatregroup SpielerAI. Na Univerzi na Dunaju uči predmet Gledališče kot raziskovanje, kot gostujoča mentorica pa je vodila tudi treninge v Sloveniji in Baskiji.


    Amanda Kladnik in Maja Žerovnik: Zeliščna pripoved
    6.-8. 8. 2020, dopoldan

    Na delavnici vas bo zeliščarka in ena izmed skrbnic zeliščnega vrta popeljala v čarobni svet zelišč in gozdnega življenja. Zelišča nežno šepetajo zgodbe. Tudi vašo. Prisluhnite ji. Doživetje je sestavljeno iz večih povabil za senzorične aktivnosti in čajnim obredom v vrtu. Prav tako bomo iz naravnih sestavin po starodavnem receptu izdelali smrekovo mazilo, ki je nepogrešljiv del vsake domače lekarne.

    Amanda Kladnik in Maja Žerovnik (zeliscnavas.si/sl/zeliscna-vas/) živita, ustvarjata in delata v majhni vasici Gornji Grad v Zgornjesavinjski dolini. Sta zeliščarki in pripovedovalki zgodb ter skrbnici očarljivega zeliščnega vrta in zeliščarne v trškem jedru. Amanda Kladnik je svoje strokovno znanje o tradicionalnem zeliščarstvu pridobila na TEH (Traditionelle Europaeische Heilkunde) Akademie v Avstriji. Maja Žerovnik pa se je na Norveškem udeležila izobraževanja o gozdni terapiji/kopeli pod okriljem ANFT (Association of Nature and Forest Therapy) iz Kalifornije, ZDA


    Hannah Sneyd in Germán Torres: Skupnostna skrb
    6.-8. 8. 2020, popoldan

    Letošnji dramatični dogodki so neposredno nastavili črno zrcalo celi vrsti nevzdržnih praks današnje družbe: izolacija in zapiranje sta mnogim povzročila stres in tesnobo, drugim pa prinesla olajšanje od nenehnega tekočega traku kapitalizma. Jasno je, da je čas neusmiljene individualizacije minil in da se moramo zbrati in ustvariti nekakšno novo skupnostno paradigmo. A kako naj v času osebne krize ponudimo in sprejmemo pomoč drugih in sežemo onkraj enostavne skrbi sami zase? Na delavnici bomo orodja gledališča zatiranih uporabili za raziskovanje raznolikih vidikov psihološkega, družbenega in čustvenega zdravja, lotili se bomo dekonstruiranja diagnoz in raziskovali duševno zdravje ne kot stanje, temveč kot fluidno izkušnjo, osredotočili se bomo na stigmo in raziskali različne razsežnosti blaginje.

    Hannah Sneyd in Germán Torres  (reboottheroots.org.uk) sta izvajalca iz dobrodelne organizacije Reboot the Roots, ki zagovarja družbeno vključevanje s pomočjo umetnosti. Hannah vodi proces utelešenja in nastopanja za družbene spremembe, pri čemer večinoma uporablja gledališče zatiranih in družinske konstelacije. Germán pa je član antipsihiatričnega gibanja v Kataloniji.


    Delavnice za otroke – KAR JE STARO NI ZA ŠARO
    Sanja Kranjc

    Namen delavnice je povezati zabavo, učenje in raziskovanje sveta ter sebe z odgovornim odnosom do sveta. Preko umetniškega ustvarjanja iz raznoraznih že »odsluženih« predmetov se bomo spoznavali z idejo, da se v odvrženem in na videz neuporabnem skriva potencial za nekaj novega, koristnega, navdihujočega, estetskega. Končni izdelek ne bo zgolj lutka, kip ali risba. Bistveno je, da ima otrok pri ustvarjanju prosto pot do izražanja sebe in da se ga preko pogovora spodbuja pri tem, da sam razmišlja o svetu in tem, kako lahko sam pripomore k boljšemu ne le jutrišnjemu temveč tudi današnjemu dnevu.
    Metode in pristopi uporabljeni v delavnici izvirajo iz socialnopedagoške prakse.

    Sanja Kranjc je absolventka socialne pedagogike. Kot študentka je opravljala prakso v okviru osnovne šole, prostovoljno sodelovala pri organizaciji doživljajskega tabora Izzivnik, bila animatorka in mentorica otrok na letovanjih, pripravila in vodila interaktivno malo šolo gasilskih veščin ter redno izvajala delavnice na temo varnosti v prometu in nastopala v dveh različnih gledaliških igrah na to temo. Je članica mlade aktivistično-igralske zasedbe Upogljivi upor.



    ENG

    [ALL SPOTS FOR WORKSHOPS ARE FULL]

    Jaša Jenull: Street action (art of activism & activism of art)
    6.-8. 8. 2020, forenoon

    The workshop will present some of the basic principles and useful mechanics of interventions  and artistic actions in public space. The workshop will combine practical exercises and tests in the public space of Gornji Grad combined with theoretical analysis of the goals and means of street activism. Some of the areas considered include: use of concrete space, interaction with audience, group work, living metaphors, body as message, connecting ‘elevated concepts’ to ‘banal realities’ and soft terrorism.

    Jaša Jenull (playthecity.org/) holds a B.A. in theatre direction. In 2008 he left alternative theatre and started creating in the streets. His interactive theatre events have challenged set norms and rules in over 40 countries all over the world. In his free time he co-organises bicycle events and protests.


    Birgit Fritz: The ghost of fear
    6.-8. 8. 2020, afternoon

    Boal called theatre a martial art. And cops in the head are one thing, but fear in our bones is yet another. How can we use the means of transformative theatre to fight what we don’t know? Krishnamurti said there are only two emotions: fear and love. Is that so? Theatre is about telling stories. Emotions are inscribed within them. If in order to fight fear, we need to delete our stories – who are we then? What makes us happy, what are we grateful for? Can this be the source of our passion to regain strength for a new beginning?

     Birgit Fritz (birgitfritz.net), born in Carinthia, is the author of InExActArt – The Autopoietic Theatre of Augusto Boal: a Handbook of Theatre of the Oppressed Practice. She is a longstanding TO practitioner, dramatherapist, feldenkrais-teacher, member of JSIRRI, and co-founder of TdU-Wien and Forumtheatregroup SpielerAI. She teaches Theatre as research at the University of Vienna, and she has also led trainings as a visiting tutor in Slovenia and the Basque country.


    Amanda Kladnik and Maja Žerovnik: Herbal story
    6.-8. 8. 2020, forenoon

    One of its caretakers, the herbalist Maja will introduce you into the magical world of herbs and forest life. The herbs are gently whispering their stories and yours as well. You just need to listen.The experience will include several invitations to sensoric activities. We will use natural ingredients to make a pine balm according to a traditional recipe which is a must for any domestic pharmacy.

    Amanda Kladnik and Maja Žerovnik (zeliscnavas.si/sl/zeliscna-vas/) live and work in the village of Gornji Grad in the Zgornjesavinska valley. They are herbalists, storytellers and caretakers of the charming herbal garden and herb shop. Amanda Kladnik gained her expert knowledge of traditional herbalism at the TEH (Traditionelle Europaeische Heilkunde) Akademie in Austria. Maja Žerovnik participated in a training course on forest thearpy/bath under the auspices of ANFT (Association of Nature and Forest Therapy) of California, USA.


    Hannah Sneyd and Germán Torres: Collective care
    6.-8. 8. 2020, afternoon

    The dramatic events of this year have pointed a black mirror directly at many unsustainable aspects of our society; isolation and lockdown bringing up stress and anxiety in many and relief from the constant capitalistic treadmill for others. It is clear that the time of ruthless individualisation is over and we must come together to create a new collective paradigm. But in times of personal crisis, how can we offer and accept help from others and move beyond simple self-care? In this workshop we will use tools from the Theatre of the Oppressed to explore multiple aspects of psycho-social-emotional health, coming to deconstruct diagnoses and explore mental health as a fluid experience rather than a state, working with stigma and exploring multiple dimensions of wellbeing.

    Hanu Sneyd and Germán Torres (reboottheroots.org.uk) are facilitators from Reboot the Roots, a charity that promotes social inclusion through the arts. Hanu leads embodied process and performance for social change, mainly using Theatre of the Oppressed and Family Constellations. Germàn is a part of the anti-psychiatric movement in Catalunya.


    Workshops for children – OLD JUNK NEW FUNK
    Sanja Kranjc

    The purpose of the workshop is to connect entertainment, learning and exploring the world and oneself with a responsible attitude towards the world. Through artistic creation from various already “used” objects, we will get to know the idea that the potential for something new, useful, inspiring, aesthetic is hidden in the discarded and seemingly useless. The final product will not be just a puppet, statue or drawing. It is essential that the child has a free path to self-expression in creation and that he or she is encouraged through conversation to think about the world and how he or she can contribute to a better not only tomorrow but also today.
    The methods and approaches used in the workshop derive from socio-pedagogical practice.

    Sanja Kranjc is a graduate of social pedagogy. As a student, she did an internship in elementary school, volunteered for the Izzivnik adventure camp, was an animator and mentor of children on vacations, prepared and led an interactive small school of firefighting skills, and regularly conducted workshops on traffic safety and performed in two different plays on this topic. She is a member of the young activist-acting group Resilient Revolt.

    Predstave // Performances

    Pridržujemo si pravico do spremembe programa.

    Majdina večerna šola
    Anja Bezlova
    sreda, 5. 8. 2020, 11.00 (ni za izven) 20.00, obvezna rezervacija vstopnic na transformator.toslo@gmail.com

    Prisrčna, angažirana in agresivna mirovnica, upokojena učiteljica matematike Majda iz Mengša, povede svoje učence, pardon, publiko v interaktivno razpravo o mirovništvu, recikliranju, človekovih pravicah, o neskončni uporabi plastičnih vrečk in kako se zavarovati pred atomsko bombo. V času pouka bo pobirala tudi podpise za prepoved vojne v Sloveniji.

    Produkcija: Mosquito Theater

    Majda’s Evening School
    Anja Bezlova
    Wednesday, 5. 8. 2020, 20.00, mandatory e-mail reservation at transformator.toslo@gmail.com

    A kind-hearted, engaged and very decisive pacifist, the retired math teacher Majda from the little town of Mengeš will lead her students, or rather, the audience, into the contless usages of plastic bags and how to protect yourself in the case of a nuclear explosion. While class is in session, she will also be collecting signatures to outlaw war in Slovenia.

    Production: Mosquito Theater

    —

    Kaj pa zdaj?
    Skupina Upogljivi upor
    sreda, 5. 8. 2020, 21.00, obvezna rezervacija vstopnic na transformator.toslo@gmail.com

    “Kaj pa zdaj?” je predstava mlade artivistične skupine Upogljivi upor, ki naslavlja eno izmed najbolj perečih in s strani družbenih gibanj najbolj naslovljenih političnih tematik. Okoljsko problematiko s tehnikami gledališča zatiranih na oder postavlja z razmislekom o aktualnih dogodkih. Magna, Kemis, Mokrice nam naslovno vprašanje postavljajo z vedno večjo nujnostjo, a “Kaj pa zdaj?” je brez dvoma vprašanje že nekaterih, in vsake nove generacije. Ni nam še odzvonilo. Je pa pet do.

    Produkcija: KUD Transformator

    Now What?
    Resilient Revolt Group
    Wednesday, 5. 8. 2020, 21.00, mandatory e-mail reservation at transformator.toslo@gmail.com

    ‘Now What?’ is the performance of the young artivist group Resilient Revolt addressing one of the most burning political topics on the agenda of social movements today. Environmental issues from the perspective of the oppressed are presented on stage through a reflection of current events. The Magna car factory, the Kemis, the Mokrice powerplant, these are just some examples that pose the titular question with increasing urgency. But ‘Now What?’ is doubtlessly the question of several generations before, as well as of any new one. The bell hasn’t tolled yet, but the clock is ticking.

    Production: KUD Transformator

    —

    Srčeva dvojka (delo v nastajanju),  (še kar) interaktivna ulična klovnada
    Nina Vombergar, Grega Močivnik
    četrtek, 6. 8. 2020, 20.00, obvezna rezervacija vstopnic na transformator.toslo@gmail.com

    Srčeva dvojka v iskanju družbe jadra med sanjaštvom in idealizmom na eni, ter pragmatičnostjo in racionalnostjo na drugi strani. Biva v spremenljivi obrestni razdalji do vsakdanjega sveta. Pleše s stanovanjsko poezijo in žonglira z bivanjskimi krediti.

    Produkcija: KUD Ljud

    Two of Hearts (work in progress) (moderately) interactive street clown show
    Nina Vombergar, Grega Močivnik
    Thursday, 6. 8. 2020, 20.00, mandatory e-mail reservation at transformator.toslo@gmail.com

    The deuce of hearts in her search for company drifts between dreaminess and idealism on the one hand and pragmatism and rationality on the other one. It exists in an everchanging distance to everyday world. It dances with appartment poetry and juggles with housing credits.

    Production: KUD Ljud

     —

    Dost’ je.
    The ReflActive
    četrtek, 6. 8. 2020, 21.00, obvezna rezervacija vstopnic na transformator.toslo@gmail.com

    ‘Dost’ je.’ je naslov zadnje predstave ansambla ‘The ReflActive’, ki spada pod okrilje organizacije TdU-Wien. Ukvarja se z vprašanji povezanimi s ‘sistemom’: kako ta vpliva na vsako človeško bitje in njen družbeni status? Ali sem dovolj učinkovita? Je moje delo primerno? Ali smem začutiti svoje telo, kako kriči ‘Dost’ je!’ ali bi morala še naprej čakati? Ta vprašanja si zastavljajo ‘The ReflActive’ v najnovejšem gledališkem komadu.

    Produkcija: TdU Wien

    Enough.
    The ReflActive
    Thursday, 6. 8. 2020, 21.00, mandatory e-mail reservation at transformator.toslo@gmail.com

    „Enough.“ is the name of the current performance of ‘The ReflActive’ being an ensemble group of ‘TO-Vienna’. It deals with questions in connection with ‘the system’, how it affects every human being and its social status. Do I satisfy with my performance? Is my work adequate? Am I allowed to sense my body shouting “Enough!” or should I carry on waiting? These are the questions asked by ‘The ReflActive’ in their new theater piece.

    Production: TdU Wien

    —

    Vrvica, ki je rešila svet
    Barbara Polajnar, Jaka Andrej Vojevec, Danijela Zajc
    petek, 7. 8. 2020, 19.00, obvezna rezervacija vstopnic na transformator.toslo@gmail.com

    Predstava obuja tradicionalni način pripovedovanja zgodb s pomočjo figuric iz vrvice. Pripoved izhaja iz bogate inuitske mitologije in občinstvo popelje od nastanka sveta pa vse do današnjih dni. Ves ta čas sožitje ljudi z naravo spremljajo Kalupaliki, bitja iz inuitske mitologije z zeleno kožo in dolgimi kremplji, pol ribe pol ljudje. Kalupaliki v zgodbi varujejo naravo in skrbijo za ravnovesje med njo in človekom, s svojo grožnjo pa opozarjajo, kako nevarno je, če se to ravnovesje poruši. Predstava skozi starodavno pravljico nagovarja gledalce, naj se zavejo nevarnosti, ki jo predstavljajo podnebne spremembe, in premislijo, kaj lahko sami naredijo, da do nje ne bi prišlo. Predstava je v slovenskem jeziku.

    Produkcija: KUD Transformator,  Barbara Polajnar

    The String That Saved the World
    Barbara Polajnar, Jaka Andrej Vojevec, Danijela Zajc
    Friday, 7. 8. 2020, 19.00, mandatory e-mail reservation at transformator.toslo@gmail.com

    The performance revives traditional storytelling aided by string figures. The narrative derives from the rich Inuit mythology and leads the spectator all the way from the creation of the world to modern times. Throughout the ages humanity’s coexistence with nature is monitored by the Kalupalik, mythological beings with green skin and sharp claws, half human, half fish. In our story the Kalupalik act as nature’s guardians, preserving the balance between nature and humans. They personify the threat posed by destroying this fragile balance. Through this ancient fairy-tale the performance implores the spectators to realise the danger that climate change presents to us and consider how they can prevent it from happening. The performance will be carried out in Slovene.

    Production: KUD Transformator,  Barbara Polajnar

    —

    Brez jajc ni omlete, forumska predstava
    Skupina Omletnice_ki
    petek, 7. 8. 2020, 20.30, obvezna rezervacija vstopnic na transformator.toslo@gmail.com

    Brez jajc ni omlete je forumska predstava, v kateri igralci odigrajo kratek prizor zatiranja mlade ženske. Prvi uprizoritvi igralcev sledijo ponovitve z intervencijami, v katerih gled-gledalci pridobijo možnost predstavitve svojih predlogov za soočanje s situacijo, ki jih na odru tudi fizično prikažejo oziroma odigrajo. Temu bo sledila diskusija s širšo publiko o resničnosti intervencije.

    Produkcija: ZIZ, Pekarna Magdalenske mreže Maribor

    Cannot Make an Omelette without Breaking a Few Eggs
    Omletnice_ki
    Friday, 7. 8. 2020, 20.30, mandatory e-mail reservation at transformator.toslo@gmail.com

    This is a forum play in which performers present a short scene of oppression of a young woman. The first enactment is followed by several iterations with interventions, in which spect-actors have the possibility to present their own suggestions about how to address the situation and they are also able to physically act these solutions out on stage. This is followed by a discussion with the audience about how plausible each intervention is.

    Production: ZIZ, Pekarna Magdalenske mreže Maribor

    —

    Ženski pevski zbor Kombinat, koncert
    sobota, 8. 8. ob 11.00 (ni za izven)

    Kombinat choir, concert
    Saturday, 8. 8., 11.00 (for closed group)

    —

    Zaključna produkcija delavnic

    Workshop productions

    sobota, 8. 8. ob 20.00

    Delavnice za otroke // Workshops for children

    KAR JE STARO NI ZA ŠARO

    Namen delavnice je povezati zabavo, učenje in raziskovanje sveta ter sebe z odgovornim odnosom do sveta. Preko umetniškega ustvarjanja iz raznoraznih že »odsluženih« predmetov se bomo spoznavali z idejo, da se v odvrženem in na videz neuporabnem skriva potencial za nekaj novega, koristnega, navdihujočega, estetskega. Končni izdelek ne bo zgolj lutka, kip ali risba. Bistveno je, da ima otrok pri ustvarjanju prosto pot do izražanja sebe in da se ga preko pogovora spodbuja pri tem, da sam razmišlja o svetu in tem, kako lahko sam pripomore k boljšemu ne le jutrišnjemu temveč tudi današnjemu dnevu.
    Metode in pristopi uporabljeni v delavnici izvirajo iz socialnopedagoške prakse.

    Sanja Kranjc je absolventka socialne pedagogike. Kot študentka je opravljala prakso v okviru osnovne šole, prostovoljno sodelovala pri organizaciji doživljajskega tabora Izzivnik, bila animatorka in mentorica otrok na letovanjih, pripravila in vodila interaktivno malo šolo gasilskih veščin ter redno izvajala delavnice na temo varnosti v prometu in nastopala v dveh različnih gledaliških igrah na to temo. Je članica mlade aktivistično-igralske zasedbe Upogljivi upor.



    ENG

    OLD JUNK NEW FUNK

    The purpose of the workshop is to connect entertainment, learning and exploring the world and oneself with a responsible attitude towards the world. Through artistic creation from various already “used” objects, we will get to know the idea that the potential for something new, useful, inspiring, aesthetic is hidden in the discarded and seemingly useless. The final product will not be just a puppet, statue or drawing. It is essential that the child has a free path to self-expression in creation and that he or she is encouraged through conversation to think about the world and how he or she can contribute to a better not only tomorrow but also today.
    The methods and approaches used in the workshop derive from socio-pedagogical practice.

    Sanja Kranjc is a graduate of social pedagogy. As a student, she did an internship in elementary school, volunteered for the Izzivnik adventure camp, was an animator and mentor of children on vacations, prepared and led an interactive small school of firefighting skills, and regularly conducted workshops on traffic safety and performed in two different plays on this topic. She is a member of the young activist-acting group Resilient Revolt.

    PRIJAVNINA // APPLICATION FEE

    English below.

    SLO

    CENIK IN PRIJAVE

    EARLY BIRD (prijave in plačila do 6. 7. 2020): 100-140 EUR **
    Po 6. 7. 2020: 130-160 EUR **

    V ceno so vključene delavnice in predstave ter delavnice za otroke.

    **Po principu solidarnostne ekonomije lahko plačate po svojih zmožnostih in s tem podprete kulturne delavke_ce, izvajalke_ce, mentorje_ice in organizatorke_je Ne-festivala. V skladu s svojimi finančnimi zmogljivostmi lahko pri plačilu nakažete tudi višji znesek od navedenega in tako organizatorjem dogodka olajšate delo.

    Prijava je potrjena po uspešno izvedeni transakciji.



    ENG

    PRICES AND HOW TO APPLY

    EARLY BIRD (registration and payment before July 6th 2020) : 100-140 EUR **
    After July 6th 2020: 130-160 € **

    Ticket includes all workshops, performances, and workshops for children.

    **Choose the amount by means of solidarity economy and support cultural workers organising and facilitating Non-festival. According to the state of your finances and the principles of solidarity economy you can also transfer a higher amount, thus helping the organisers of the event.

    Registration is confirmed after the transaction in completed.

    VSI DOGODKI

    No event found!


    Naročite se na Glasnico, naše mesečne e-novice

    KONTAKT:


    GLINŠKOVA PLOŠČAD 10, 1000 LJUBLJANA
    E-MAIL: info@kudtransformator.com
    ZASTOPNICI DRUŠTVA:
    SANJA KRANJC tel: +386 40 810 482
    TJAŠA KOSAR tel: +386 40 584 841

    © Copyright - KUD Transformator - Enfold Theme by Kriesi
      Scroll to top