OZAVEŠČEVALNA KAMPANJA
Mlade in splošno javnost izobražujemo ter ozaveščamo, kako ravnati v primeru nasilja na podlagi spola in spolnega nasilja tako na ravni posameznice_ka kot družbe.
Medijska konferenca:
6. marec ob 10:00,
Jenkova dvorana,
Pionirski teater v Ljubljani
Zaključni dogodek in
premiera predstave:
8. marec, 18.00 – 20.00,
Pionirski teater v ljubljani
Spolno nasilje: Kaj predlagajo mlade_i?
Kaj smo ugotovile z izvajanjem zakonodajnih forumskih predstav v Sloveniji in na Hrvaškem?
Katere zakonodajne predloge za preprečevanje nasilja na podlagi spola predlagajo mlade_i?
Kako v izobraževanje vključiti različne medije in orodja za naslavljanje nasilja na podlagi spola ter spolnega nasilja? – (za mlade, mladinske centre, nevladne organizacije, javne ustanove in vse ostale, ki delajo z ljudmi)
Vsaka druga eno ujame
Premierna uprizoritev nove zakonodajne forumske predstave, ki odpira problematiko nasilja in neenakosti na podlagi spola v svetu kulture in širše. Ustvarjalke s pripovedovanjem osebnih zgodb in scenskimi prikazi razkrivajo globoko zakoreninjene vzorce patriarhalnega nasilja, tišine, strahu in stigme. Vzeto iz klasične zgodbe Antigone, v predstavi prepletajo motiv ljubezni in sovraštva z žgočimi sodobnimi temami, ustvarjajoč močno in provokativno umetniško delo.
To je predstava, ki ne le prikazuje, ampak aktivno vključuje občinstvo v razpravo in razmislek o pomembnih družbenih vprašanjih.
*Magdalene Krivopete: kolektiv artivistk, feministk, ki predvsem preko tehnik gledališča zatiranih, pa tudi drugih uprizoritvenih umetnosti, z iskanjem estetskih izrazov in interaktivnimi akcijami raziskuje neenakosti na podlagi spola in stereotipe, ki podpirajo nasilje in mizoginijo.
Avtorice Predstave: Metka Bahlen Okoli, Neja Šmid, Urša Rahne, Ana Lora Lorger, Maša Šebek, Rina Pleteršek, Maca Svete
–
–
SPLETNA OZAVEŠČEVALNA KAMPANIJA
Podcasti
V osmih izobraževalnih podcastih, z eno gostujočo strokovnjakinjo govorimo o zgodovini, današnjih statistikah, zakonodaji in (duševnih) posledicah spolnega nasilja, izvemo pa tudi osebne izkušnje ustvarjalk in o naukih iz procesa.
Podcasti so pripravljeni v ko-produkciji z Radiem Marš in po smernicah Rezistence (Poročanje o spolnem nasilju: Kako biti del rešitve in ne del problema?).
Podcaste vodijo: Tjaša Kosar, Nežka Struc, Neja Šmid, Metka Bahlen Okoli.
V ko-produkciji z Radiem MARŠ.
Partnerji v projektu še: Mirovni inštitut, Centar za kazalište potlačenih POKAZ.
Serija podcastov Enakost spolov je zakon: ustvarjamo enako družbo za vse financira Active Citizens Fund Slovenija.