OZAVEŠČEVALNA KAMPANIJA
PODCASTI KOT
(IZOBRAŽEVALNO)
ORODJE ZA
OZAVEŠČANJE
Gibanja nasprotnikov splava, ki v obdobju zadnjih let rastejo tudi v Sloveniji, si prizadevajo za ukinitev dostopa do varnega splava. Ena izmed njihovih strategij je tudi, da o splavu in njegovih posledicah širijo napačne informacije. Me želimo tiste, ki prihajajo za nami, informirati na podlagi preverjenih informacij in naših resničnih izkušenj.
Zato smo se Magdalene Krivopete povezale z novinarkami Sektorja Ž, prve feministične radijske oddaje, ki področje pravic žensk pokriva že 20 let. S skupnimi močmi pripravljamo serijo 4 izobraževalnih podcastov, ki pokrivajo različne vidike reproduktivnih pravic – zgodovinski oris, razmere po svetu, kje so nevarnosti, zakaj so reproduktivne pravice pomembne, pa tudi osebne zgodbe, zgodbe s terena in z rubriko Ena modra, v kateri pokomentiramo sodobne patriarhalne kikse in zdrse. Ob tem pa se zabavamo tudi s pripravo jinglov, ki v etru RŠ-a vabijo k prisluhu serije podcastov Nisi sama, ne rabiš bit mama, slogana, ki smo ga oblikovale v kolektivnem in ustvarjalnem procesu. Pri ustvarjanju in ozaveščanju nas podpira Amnesty International Slovenija.
Naš skupni cilj je
nuditi znanje
o pravicah žensk
v zvezi z
(ne)rojstvom otrok!
PODCASTI
#2 Moje telo, veliko lastnikov:
POSTOPEK SPLAVA
Metka in Nika sta hodili po terenu z enim samim vprašanjem: ali veste, kako poteka postopek splava? Kaj o tem mislijo ljudje in kako celoten postopek opiše stroka, izveš v drugem podcastu serije Nisi sama, ne rabiš bit mama. Prisluhneš pa lahko tudi dvema pričevalkama o splavu in razkritju podle metode pro-life gibanja v Eni modri.
Vodita: Metka Bahlen Okoli in Nika Gradišek
Produkcija: Radio Študent
#1 Območje pravice do splava
Neja in Lucija raziskujeta, kaj pomeni pravica do (ne)rojstva otrok in razpolaganja z lastnim telesom. V studiu gostita Tajo Premk iz Amnesty International Slovenija. Otvorita tudi Eno modro, a boš temo njunega modrovanja morala odkriti s poslušanjem podcasta.
Vodita: Neja Šmid in Lucija Ivanuša
Produkcija: Radio Študent