Tagz LAB
23. 9., 2024, PLAC

Tagz LAB
21. 10. 2024, PLAC

Tagz LAB: časopisno gledališče
9. 11. 2024,
Pekarna magdalenske mreže Maribor


Sofinancira Urad za mladino MOL.

Laboratorij Transformatorjeve akademije gledališča zatiranih 2024

TAGZ Laboratorij so brezplačna izobraževalna srečanja, kjer se urimo, poglabljamo in spoznavamo različne vaje, igre in tehnike gledališča zatiranih (teoretska in praktična izhodišča metodologije gledališča zatiranih in tehnike forumsko, nevidno, slikovno in časopisno gledališče, estetiko gledališča zatiranih direktne akcije v javnem prostoru in osnove jokeringa). Mentorji so člani in članice KUD Transformatorja, ki z udeleženimi delijo do sedaj pridobljeno znanje in izkušnje.

Gledališče zatiranih je sistem iger in specifičnih tehnik, ki so namenjene razvoju skupnosti, kjer je prisotno zatiranje. Na laboratorijih se skozi vodeni proces učimo novih ravnanj, preizkušamo, raziskujemo, delo poteka v okvirih posebnosti določene tehnike gledališča zatiranih

TAGZ: TRANSFORMATORJEVA AKADEMIJA GLEDALIŠČA ZATIRANIH

Izobraževanje je namenjeno mladim, mladinskim delavkam_cem, aktivistkam_om, (socialnim) pedagoginjam_om, andragoginjam_om, socialnim delavkam_cem in drugim, zainteresiranim za izpopolnjevanje v metodologijah aktivističnega in gledališkega dela.

Na izobraževanju se udeleženke_ci spoznajo z metodologijo Gledališča zatiranih in s posameznimi tehnikami: slikovnim gledališčem, časopisnim gledališčem ter mavrico želja, poudarek pa je na forumskem gledališču in osnovah jokeringa. Usposabljanje vključuje zaključno produkcijo ter snovanje forumskih predstav za nadaljnjo uporabo metodologije Gledališča zatiranih.

Izobraževanje zajema tako teorijo kot praktično spoznavanje tehnik za gradnjo skupnosti, ki vodijo v družbene spremembe, gledaliških tehnik za javno nastopanje in desenzitivizacijo telesa kot igralčevega orodja, analizo in pristope za prikazovanje družbenih in sistemskih problematik v obliki forumske predstave ali drugih oblik Gledališča zatiranih, razvijanje lastnega glasu v skupini in kot posameznica_k, uporabo telesa kot gledališkega aparata in orodja za izražanje na odru in v vsakdanjem življenju ter pristope za nadaljnje delo z metodo, ki jo udeleženke_ci spoznajo tekom izobraževanja.

foto: Urša Rahne

Projekt sofinancira Urad za mladino MOL.